Jak usunąć albumy i obrazy Picassa z galerii Googla

Masz powody, dla których chcesz usunąć zdjęcie lub wideo. Nie osądzamy Cię, ale prawdopodobnie nie powinniśmy wiedzieć wszystkiego, co uniemożliwia takie działania w Google. Możemy pomóc Ci jednak wyrzucić rzeczy, których już nie chcesz. Zdjęcia Google to świetne rozwiązanie do przechowywania zdjęć i filmów w chmurze, ale może się okazać, że ich usunięcie nie jest tak łatwe jak być powinno. Istnieje dodatkowy krok, jeśli naprawdę chcesz uniknąć wyświetlania konkretnego obrazu lub filmu.

Słyszałem kiedyś o historii człowieka, który miał tysiące zdjęć w Picassie. Po pewnym czasie kupił jednak nowy komputer, i po zalogowaniu się na nim tylko garstka jego albumów była tam, gdzie być powinna. Był już na skraju łez i rozpaczy bo w żaden sposób nie mógł znaleźć swoich oryginalnych zdjęć Picassa ze wszystkimi albumami. Czytał więc wszystkie posty w pomocy Google, a potem udał się do Picassa i Google+ i jak się okazało: zobaczył tam wszystkie te same albumy oraz zdjęcia, które miał na dysku. Okazało się, że synchronizacja obrazy Picassa od Google z jego komputerem dała radę i okazała się bardzo przydatna..

Słyszałem również historię o Marii Rzepińskiej w kolorze opisującej jak relacja między kolorem a dźwiękiem stawała się coraz bardziej powolna, gdy zaczęto traktować kolor i światłocień na przemian w miarę możliwości. Porównywanie malarstwa i muzyki, będących przedmiotem działalności, zaczęło się w szesnastowiecznej Wenecji. W XVII wieku malarz i pisarz wenecki Marco Boschini, pisząc o kolorystyce i nastroju, używając już znanych określeń typu: fuga, fantazja, toccata, motet. Był, jak twierdzi Rzepińska, pierwszym, który dostrzegł znaczenie estetyczne dysonansu w muzyce i w malarstwie. Antagonizm niektórych brzmień i kolorów, to coś co jak już dobrze wiemy, może stać się ważnym elementem wyrazu artystycznego.

Kolejny temat jeśli chodzi o software do zdjęć. Lightroom lub Adobe Bridge są dobre do wyszukiwania zdjęć na komputerze - ale kosztują mnóstwo kasy. Flickr ma bardzo dobre narzędzia organizacyjne i wyszukiwania - gdy masz zdjęcia online i zakładasz, że ​​zawierają tagi i opisy. Dobra wiadomość jest taka, że tagi i obrazy Picassa, Lightroom i Bridge będziesz mógł załadować na Flickr. Jak już kiedyś wspomniałem do najlepszych narzędzi należą te, które oparte są na komputerach oraz połączeniach internetowych.

Zdjęcia Google to ogromny krok wstecz w zakresie użyteczności i jakości. JEDYNĄ zaletą, jaką widzę jest to, że można przechowywać zdjęcia ze swoich telefonów komórkowych w zastrzeżonej chmurze w zastrzeżonym formacie o małej rozdzielczości. Robiłem to już z Dropboxem i bez obniżenia jakości. I zamiast wszystkich telefonów komórkowych, które zostały automatycznie zapisane, musiałem zdecydować, które z nich warto przenieść do narzędzia obrazy Picassa. Natomiast wszystkie inne treści usunąłem.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak przesyłać obrazy i filmy z programu Picasa do zdjęć Google

Obrazy Picassa - Dowiedz się więcej na temat zdjęć Google!